Завдання 2

Сьогодні все частіше ми чуємо про викрадення коштів з платіжних карток. У багатьох випадках гроші з рахунків українців крадуть за допомогою так званих фішингових сайтів.

Фішинговий сайт – це шахрайський веб-ресурс, який збирає карткові реквізити у держателів платіжних карток на підставі надання неіснуючих послуг. В Україні це найчастіше (понад 90% випадків) неіснуючі послуги з переказу коштів із картки на картку та поповнення мобільного рахунку. До речі, часто фішингові сайти маскуються під ресурси організацій, яким українці звикли довіряти, наприклад, під сайти Portmone, iPay, Укрпошти тощо. 
Як усе відбувається? Приблизно так: вам потрібно, приміром, швидко переказати гроші на картку мамі; заходите в інтернет, вбиваєте відповідний запит і переходите за першим посиланням, яке потрапило на очі (на жаль, злодії добре обізнані з правилами веб-маркетингу і просувають свої шахрайські сайти дуже вміло, а тому фішингові ресурси розміщуються на сторінці видачі першими і, як правило, з поміткою "Реклама"). Далі ви, не переконавшись у тому, що сайт не шахрайський, ввели дані своєї картки. Але грошей ваша мама так і не отримала – операцію з переказу коштів на сайті з якихось причин було відхилено, але згодом з вашої картки зникли всі кошти. Або можливий інший розвиток сценарію: гроші все-таки були переказані, однак не на картку вашої мами, а… на картку шахрая.

6 основних ознак фішингових сайтів

Будьте уважні, якщо:
  1. На сайті відсутнє безпечне з’єднання (домен сторiнки оплати безпечного сайту має починатися з починається з https:\\ а не з http:\\). 
  2. Сайт зареєстрований на ненадійному домені, створений на конструкторі сайтів, в адресному рядку відображається однакова адреса для всіх сторінок. І навпаки, якщо сайт зареєстрований на домені національного рівня .UA, – ресурсу можна довіряти. Приклад: https://easypay.ua
  3. Наявність нульових комісій та інших неймовірних пропозицій. Деякі пропозиції занадто добрі, щоб бути правдою.
  4. Наявність контентних погрішностей. Граматичні та синтаксичні помилки у тексті, контенті, неактуальна інформація, сумнівний зовнішній вигляд.
  5. Легітимні сайти маскують введення карткових реквізитів (наприклад, зірочками) або використовують віртуальну клавіатуру, фішингові сайти – ні.
  6. Після введення даних картки, відбувається збій операції, кошти зняті, але не зараховані.
Завдання 2: опрацюйте матеріал, вкажіть ознаки фішингових сайтів (при наданні відповіді вказуйте прізвище, ім'я, клас та навчальний заклад) та поради, як не стати жертвою шахраїв.

Немає коментарів:

Дописати коментар